JELENDA: Don´t leave us! Club needs you.

Editoriál:

Vítejte v úvodu prvního vydání Jelendy, skauti, zde byste měli každý týden najít zprávy z naší slavné minulosti a prognózy slibné budoucnosti. Náš autorský zatím není příliš početný, a tak odpusťte mou stručnost.

Hobit

 

Víra, naděj, láska, radost, chránit pravdu naše starost!

Taky jste si všimli, že letos začínáme schůzky pokřikem? A ptáte se, proč přebíráme my, ostřílení a zodpovědní skauti, zvyky vlčat? Jistě už se vám stalo, že jste přišli na schůzku o deset minut později a už se čtvrthodiny hrál fotbal. Po dalších deseti minutách se zase hrál fotbal… Tomu je letos konec. Schůzky potřebují být jasně zahájeny. V půl sedmé se chytneme za ramena, a pak už „kdo pozdě chodí, sám sobě škodí“. V organizačním týmu je nás dost na to, aby každá minuta programu stála za to.  Párkrát si do míče kopnete, toho se nebojte, ale jsme skauti ne fotbalový klub.

 

První schůzka za námi

Pamatujete si už po naší hře na stanoviště pokřik? Dovedete navigovat slepé po strmých skalách, plavit svíčky po vodě, rozesmát smutné a zdržet se podvodů? Víte kdo jsou Šedák, Drakobijec a co vedlo toho prvního k tomu, že se vzal a vyrazil ilegálně do Číny? Vybavíte si ještě chuť halvy? Důvěřujete si vzájemně, že váš bratr včas uhne rukou, když byste se o ni přerazili? Vzpomenete si ještě na modlitbu nad hrobem Námořníka a hlavně víte, kdo tento člověk byl?

Pokud ano, tak schůzka ve vašem případě splnila svůj účel.

 

Pořádek musí být

A teď to hlavní. Z organizačního týmu už prosákly nějaké informace ohledně středy 12. 9. 2018. Zatím se zdá, že nás čeká nadmíru epická schůzka. Schyluje se k boji na dvou frontách, Šedák (jehož příběh můžete spoluutvářet svými rozhodnutími) se prý dostal do křížku s Čínskou lidovou osvobozeneckou armádou, ale bitvy nebude ušetřen ani náš oddíl.

Pevně věřím, že nakonec zvítězí ta správná strana a to ta, která se nenechá zblbnout válečným jančením, nýbrž naopak si udrží dobrou organizaci. Nemusíte se bát, že byste začínali od nuly, zatímco jedna směna bude nasazovat vlastní život na frontě, ta druhá se dozví něco o managementu. Pochopte, nemůžeme vám dát za vzor o mnoho víc než, co známe. Ale i vedení oddílu by mohlo být horší, tak se snad budete mít čím inspirovat a snad se jednou sami zapojíte. Oddíl to bude potřebovat. My všichni to budeme potřebovat.

 

Napsat komentář