JELENDA: Sbohem září

Editoriál:

Září pomalu a jistě vrcholí, tento měsíc nám přinesl tři schůzky a všechny si kladly za cíl vám ukázat, že jste součástí Jelenů, že jednou snad najdete místo v oddílové hierarchii, k čemuž budete potřebovat schopnost se domluvit a spolupracovat s ostatními a i kdyby ne, že byste měli celý život žít v souladu s Kristem, skautským zákonem a sloužit bližním. Hodně štěstí!

 

Co bylo, už nebude

Aspoň ne v době, kdy budete chodit na schůzky. Ani Jakušovu přednášku na téma oddílové hierarchie ani karetně – diskuzní střediskovou poradu ani nošení chromých zato vidomých parťáků… Schůzky na téma My, Jeleni jsou za námi a další měsíce přinesou nová témata, třeba se ještě někdy porveme o frisbee (pozor spoiler), ale nosný prvek schůzky bude jiný. Až jednou pošlete své potomky do Jelenů, kteří by v té době mohli být předním pražským oddílem, třeba vedoucí té doby sáhne po něčem starém. Ale neplačte! Je smutné se loučit se zářím, ale vězte, že říjen nebude o nic horší. Krom toho ani první měsíc školního roku není za námi, ještě nás čeká…

 

Hlídání lebky svatého Václava

Jako pokorokově konzervativní oddíl musíme mít nějaké tradice a to se nám daří lépe jak na jedničku. Tak jako na prosinec připadá Vánočka, na květen voda, na červenec tábor pro mnohé prodloužený potáborovkou, tak k září patří náboženská výprava do Staré Boleslavi. Víra je důležitá a má potenciál spojovat lidi, pročež velmi dobře sedí i k tématu měsíce.

 

Krátké zprávy z Číny

Nejedná se o jistou informaci, ale možná bude na nejbližší výpravě představen systém bodování pro tento rok. A víte, o co v něm půjde? Myslíte, že Šedák omezí jen na pomoc jednomu novináři? Nemyslíte, protože ze způsobu, jakým byla věta formulovaná, je zřejmé, kam směřuji. Nemyslíte, ale možná se mýlíte. Ne že by Šedák nechtěl zachraňovat i hladovějící ve válečných oblastech a vyhlazovaných etnik, nicméně právě se chystá vlézt do ostře střežené věznici a to prakticky bez přípravy, takže není jisté, zda z toho vyjde živý. Zapomněli jste na čem je? Zde (jen tak mimochodem, tato doména by nevznikla nebýt projektu, který naplňoval schůzky loňskou zimu) si můžete přečíst jeho osudy od začátku tohoto školního roku.

 

A co dál?

Do Boleslavi i pod převis. A pak? Na schůzky. Jaké? Já… nejsem jist, kolik vám toho můžeme říct, nicméně už teď víme, kdo co připraví a podle toho bude říjen promakaný.

 

Vzpomínka na Kohouta

Jsme rádi za každého z vás, kdo navštíví schůzky a je nám líto, že bratr Kohout se té poslední neúčastnil.

Takže víte co?

Už nic!!!

 

Napsat komentář