Cyklovýprava do Kolína

V sobotu 10. 4. jsme společně s členy oddílu Arachné a dalšími, vyrazili na výpravu do Kolína, která nás měla připravit na putování Pobaltím. Mimo jiné jsme si vyzkoušeli rozložit svá kola a zhlédli zajímavé prezentace o státech Pobaltí…

Sraz jsme si dali velmi brzo ráno – 8.00  u stanice metra Černý Most a po tříčtvrtihodinovém čekání vyrazili na cestu ( já jsem úspěšně přišel včas). Hned na začátku  naší cesty nás čekal první problém – vymotat se ze sevření silnic a dálnice. Ještě jsme projeli lesíkem a začli projíždět různými vesnicemi, jejichž jména si nepamatuji. Nedaleko od Kolína nás zastihl malý deštík, který jsme přečkali pod střechou jakési budovy. Část Kolína kterou jsme projížděli byla poměrně nezajímavá až na přemostění železniční tratě s krouživým sjezdem.

Po chvíli čekání před budovou skautů se na kole přiřítil místí skaut a vpustil nás dovnitř. Většina z nás se usídlila v „Herně“, místnosti s dřevěnou podlahou a červenožlutou výmalbou. Když jsme si trochu odpočinuli a dorazili Michal a Námořník, mohli jsme se pustit do seznamovací hry a prezentací. Po Pirátově úchvatné prezentaci Estonské historie a Estonštiny následovaly další ( Lotyšsko, Litva). V pauze mezi prezentacemi jsme si vyzkoušeli rozložit a složit své kolo, protože při cestě do Pobaltí je budeme muset rozložit a dát do krabic. Následoval zbytek prezentací, z nichž nejzajímavější mi přišla ta o kulinářských specialitách a dalších zajímavostech. Dali jsme si večeři, a poté přišel čas na „sobeckou hru“ s vkladem 20Kč, kde ostatními zvolený hráč získal peníze na věc pro sebe. Bič do Pobaltí, kuřecí stehýnka nebo melouny neuspěli a cenu získal nejnesobečtější návrh, totiž nářadí na kolo. Následoval podivný film a šlo se spát. Ráno v 8 hodin nás Tomáš vzbudil, nasnídali jsme se, sbalili si svých pět švestek, poklidili a vyrazili na cestu zpět. Zpáteční cesta uběhla velmi rychle, jeli jsme stejnou cestou. Na konec ještě závěrečný proslov a už jsme se skládali do metra. Další společná plánovaná akce je cyklistické putování Pobaltím v létě tohoto roku.

 


Napsat komentář