Skautská voda Dunajec 30.4. – 5.5.201

Ve středu v 16:30 jsme se sešli na parkovišti u Břevnovského kláštera, řekli si pár informací o cestě a kolem páté hodiny jsme vyjeli. Cesta byla dlouhá, ale zácpy nás obešly, a tak jsme se už kolem půl jedenácté sešli v salesiánském centru Don Bosko v Havířově, kde jsme přespali.
​Druhý den jsme brzy ráno vstali, nasnídali se a znovu se pobrali do aut. I přes poněkud podivnou dopravní situaci v polských vesnicích (jeden semafor umístěný naprosto zbytečně zdržoval obrovskou kolonu aut) jsme kolem poledne dorazili do města Nowy Targ, odkud jsme vyráželi. Úsek řeky nebyl dlouhý, vody bylo tak akorát, a tak jsme již po pár hodinách byli u přehrady. Chvíli jsme čekali na Zdeňka s autem, protože camp byl poněkud zmatený. Poté jsme se však dosucha převlékli a postavili stany. Zbytek dne proběhl poklidně, dokonce jsme měli i oheň.
​V pátek bylo ráno nádherné počasí a skupina odvážlivců (Honza Rabiňák, HoTo, Žmolek a Krtek) vyrazila na nedalekou řeku Bialku otestovat své dovednosti. Vrátili se mokří, ale spokojení. Pak jsme vyrazili auty do vesnice vzdálené asi 15 km, abychom objeli zmíněnou přehradu. U řeky jsme se najedli a vydali se na vodu. Dostali jsme se k průlomu Dunajce, kde se nám naskytl fantastický výhled jak na Tatry, tak na Tři Korony, což je nádherné skalní uskupení nad Dunajcem. Hrozila nám obrovská bouřka, ale zázračně se rozplyula a my jsme nezmokli. Po nádherném průjezdu průlomem, který doprovázely tradiční plťe, jsme dorazili do města Kroscienko, kde jsme v kempu postavili stany a strávili večer. Počasí už se velmi zhoršilo.
​V sobotu byla obrovská zima , a proto jsme se rozhodli že místo vody, které bylo v řece tak málo, že bychom možná ani neprojeli, půjdeme na pěší výlet nahoru na Tři Korony. Bylo to celkem namáhavé a navíc byl vrchol v mlze, ale stálo to za to a skupina o několika členech vedená Krtkem si ještě vyrazila výlet prodloužit. Večer jsme byli na mši ve fantastickém kostele v Kroscienku. Potom jsme bojovali se zimou, v altánu se nám povedlo rozdělat oheň kde jsme se mohli ohřát a na vařiči si uvařit jídlo.
​V neděli ráno jsme se vzbudili do snad ještě větší zimy než v sobotu, navíc bylo mokro. Proto jsme dlouho neváhali s balením stanů, a po deváté hodině jsme se rozloučili a odjeli auty do Prahy. Výprava byla skvělá, děkujeme organizátorům !

Drak

Fotky: https://plus.google.com/photos/101265541980575880685/albums/6010758614139702561?sort=1

Napsat komentář