Winter survival 2012 – úspěch!

Roveři se nezalekli zimy a vyrazili na výpravu přímo do nitra Jizerských hor.  Počáteční nedostatek sněhu byl překonán. Nocleh v přírodě luxusní, běžky svištěly na místním sněhu, jako nikdy předtím. Čtěte více!

Čtěte více!

V pátek 2. Března jsme se sešli – pět odvážlivců (Cvrk, Pirát, Krtek, Matouš a Štěpán) abychom poznali krásy Jizerských hor. Po příjezdu do Liberce nás čekalo nemilé překvapení. Po sněhu ani vidu, jen místy se povalovaly hromádky štěrku se sněhem. „ Na záhrab to stačí!“ řekli jsme si, neboť skaut je přizpůsobivý (mimo jiné), a vyrazili jsme vzhůru směrem ke štítům místních hor s lyžemi v ruce nebo na batohu. V průběhu pochodu se ostrůvky sněhu spojiily v celé plochy, až jsme se ocitli v hotové sněžné závěji, byť několik týdnů starého sněhu, což nám nevadilo, naopak byli jsme spokojeni. V průběhu výstupu jsme neopomenuli okouknout několik místních kostelíků libereckých, které nás v kompozici města uchvátily svým vzezřením.

Konečně jsme nalezli místo na přenocování, vyčistili ho od sněhu, vytvořili val proti vichru, natáhli plachtu proti slejváku a již nebránilo nic, abychom vlezli do svých spacáků a spokojeně usnuli. Noc byla poměrně teplá (alespoň z mého pohledu). Ráno jsme nechali přístřešek svému bytí a na běžkách vyrazili do výše, vydrápali jsme se na běžkařskou dráhu, kde jsme mohli prokázat svůj běžkařský um. Cesta pěkně ubíhala, obloha byla jako vymetená, radost pohledět.  Poobědovali jsme na kameni s výhledem do kraje, vedle nějž byla neuvěřitelně hluboká závěj. Na cestě byli mraky náruživých běžkařů, což nám ovšem nevadilo a zdárně jsme obkroužili Jizerské hory, dle plánu.

Po návratu k našemu obydlí  jsme rozdělali oheň, a vychutnali si večeři složenou především z klobás a párků. Posilnili jsme se čajem, nebo spíše nechtěným cukrovým roztokem. Krom toho Pirát okusil  ice experience s ledově vychlazenou mandarinkou. Druhá noc byla o něco chladnější, ale úspěšně jsme ji přečkali a ráno jsme si vykračovali směrem k Liberci s běžkami na hřbetech.

Závěrem musím poděkovat organizátorovi Cvrkovi i všem účastníkům, protože výprava byla velmi úspěšná, ostatně doufám, že se můžeme těšit na pokračování za rok, a vy, kteří jste tuto vynikající příležitost propásli, tentokrát pojedete a užijete si ji také!

Napsat komentář