Vánoční výprava

Tak jsem byl vybrán, abych napsal pár řádků k akci přezdívané „vánočka“, která se koná už pár let v salesiánském středisku v Plzni.

Video od Piráta:


O cestě psáti nemohu, protože jsem jel s Vláďou, Damiánem a Kryštofem v autě. Tak začnu u skautského příjezdu. Po dobouchání se do budovy jsme obsadili novou místnost vybudovanou na bývalé terase. Vlčata přijela již před námi, tudíž nám zabrali tělocvičnu a tak jsme pokračovali v balení a rozdělování týmů na tradiční florbal. Šéfové družstev byli: Žmolek alias Michal, Krtek, Damián a pan inženýr Ještěrka. Po krátkém rozehrání jsme se pustili do turnaje. Pár zápasů se nám podařilo odehrát a už tu byla individuální večeře. Po ní  jsme se nahlašovali do Bimbového turnaje v pinčesu, nevimkoho turnaje ve fodbálku a turnaje v kulečníku, který oragnizoval Žmolek, ale nakonec se z nedostatku času nekonal. Někdy potom jsme šli spinkat.

Budíček byl  okolo osmé a po snídani jsme se přibližně v deset  odebrali na trolejbus se šťastným číslem 13. Ten nás odvezl k muzeu zbraní. To jsme úspěšně navštívili. Byla tam k shledání středověká děla, mušekety, hákovnice, vojenská pokladna s unikátním zámkem a plno jiných středověkých vychytávek. Potom nám ujeli dva trolejbusy kvůli Mc´Donaldu, do kterého zašel Bimbo a pár dalších. Po návratu do střediska již Vlčata byla na výletě a my jsme odnosili nákup pořízený Vláďou. Pak jsme pokračovali v našich turnajích. Taky si většina skautů šla zahrát fotbal na venkovní hřiště.

Na večer přijel Kuklič s několika rovery, aby s námi sdíleli radosti vánoc. Pak jsme připravovali večeři, skládající se ze sekané, bramborového salátu, 12 litrů Kofoly, 12 litrů Top Topiku a něaké oranžády. Cukroví bylo nachystané, večeře nandané a všichni u stolů. Po důkladném nahamání a nabumbání se při konzumaci cukroví rozdávaly dárky. Pak následovaly večerní hry a vyhlášení výsledků turnajů. Ve fodbálku vyhrál Kuře s Jakubem. Ve florbale skautů zvítězil Žmolek, druhý byl Damián, třetí Krtek a poslední Ještěrka. Po odchodu vlčat na kutě jsme hráli jednu poněkud divoukou hru v tělocvičně, pak Damián opět v jídelně krátce prezentoval etapovku na téma druhé světové války a pak po něaké době jsme měli jít spát, ale poněkud to protáhla rada „velkých“.

foto 2  foto 3 foto 4

V neděli po chutné závinové snídani jsme se odebrali do kostela. Pak už nastala jen dlouhá doba všeljakých úklidů. Nejdříve odjala Vlčata, pak Vláďa autem a nakonec  zbytek skautů.

Omlouvám se všem za velké množství pravopisných chyb.


Post navigation

Napsat komentář