Vánoční výprava do Plzně

 

Dostal jsem za úkol poreferovat o vánoční výpravě, konané jako obvykle v Saleziánském středisku v Plzni. Omluvte prosím zpoždění článku, neboť autor měl mooc práce. 

O cestě tam, nemohu poreferovat, neboť jsem do Plzně jel s vlčaty. Akce probíhala jako každý jiný rok. Hrál se kulečník, fotbálek, florbal, …, a rozdávaly se dárky

 ………………………………pokračování příště, nebo klikněte na celý článek………………………………

 

Ráno, jen co jsme z vlastních zásob pojedli, jsme se vypravili do technického muzea (z nedostatku informací nevím, jak toto muzeum pojmenovat, ale tohle by mohlo sedět). Toto muzeum se nachází v areálu Škody (tuším, že zde vyrábějí tramvaje). Jízdu MHD bych shrnul asi takto: zastávka Práce, Americká; Hlavní nádraží, Americká … V areálu zrovna byla probíhána výstava, jež měla přiblížit práci detektivů. Zde bylo možno si vyzkoušet, jak pracuje např. ostraha letiště, detektivové (poznávání nábojů – tady stojí za zmínku, že mne se podařilo poznat asi jeden, otisky prstů,…)

Dále zde byly různé exponáty, praktikující různé fyzikální zákony. Třeba odraz světla, odpor, sériově x paralelně (tento exponát jsem se pokusil zkratovat, leč neúspěšně, autoři mysleli i na blbost návštěvníků), poloprůhledné zrcadlo …

Ovšem pozornost všech skautů ihned přitáhla dřevěná stavebnice, inu kdo si hraje, nezlobí. Na zpáteční cestě stojí za zmínku jen jistá žena (?), která nepřiměřeně reagovala na moji poznámku k reklamě ČSSD (poslala nás na safari – ale neřekla cestu)

Mno, po zbytek dne probíhaly turnaje, jo a ráno byla možnost ke zpovědi (chybu udělal ten, kdo nešel (ani na přání neporeferuji)). Večer proběhla královská večeře. V menu byly samé delikatesy (které ani britská královna nemá). Pak se rozdávaly dárky. Myslím, že každý si přišel na své (tedy aspoň já). Tímto také děkuji všem dárcům.

Pak přišla na řadu scénka. Myslím si, že nejlépe ztvárnila svou roli zlá sudička (když její cháchá mělo být procítěnější – tolik z úst kritika)

osoby a obsazení:

královský pár:            Kuře (král) a Námořník (královna)

Růženka:                     Honza

švarný princ:               Geňa

dobrá sudička:            Štěpán

zlá sudička.                 Matouš

vypravěč:                    Chrostík

„pích“ „au“

Dále jsme si zahráli Městečko Palermo, přičemž mafiáni byli totálně neschopný (to proto, že jsem tam byl já). Večer se konal pokrový turnaj pro vyvolené.

Další den jsme si rychle zbalili, uklidili, vydali se do kostela, vrátili se z kostela, pojedli, uklidili (tato nemilá činnost připadla na mne), odjeli na vlakové nádraží, podívali se na ukázky z Mikulášových patálií, nasedli do vlaku, odjeli do Prahy, vystoupili z vlaku atd…

Šťastnou plavbu do nového roku přeje Námořník

P. S.: Pokud najdete nějakou chybu, jeto jen proto, že zkouším vaši pozornost … Kdo jich najde víc?

P.P. S.: Nejmenovaný člen dostal kilo mrkve  

 http://www.muchovi.cz/g/2009-12-skaut-vanoce-plzen/

Napsat komentář