Hlídaní ostatků sv.Václava

1.den

V pátek 26.9. jsme měli sraz na autobusovém nástupišti. Asi po půl hodině dorazili všichni. Po chvíli přijel autobus. V autobuse bylo málo místa, ale vešli jsme se tam. Po půl hodině jsme přestupovali byla tma, ale ne zas taková .Když jsme byli v autobuse, všichni si povídali, netrvalo to dlouho a už jsme dorazili na místo, odkud jsme šli k místu, kterému se říká pod převisem“ no vlastně to bylo pod převisem. Tam jsme spali ve vytesané místnosti ještě tam byla jedna a dole bylo bláto a po tom blátě uklouzl Medvěd a měl špinavé kalhoty a kroj. Potom jsme šli spát, ale někdo ještě nešel spát, ale poslouchal hudbu.

2.den

Hned ráno jsme si dali snídani a pak jsme si balili. Poslední měl zabaleno medvěd, ale pak jsme vyšli na místo, kde jsme si udělali oheň a zahráli pár her, a pak jsme šli jsme zpátky k autobusové zastávce, tam jsme si něco koupili. Po chvíli přijel autobus malý jako osobní auto a už v něm někdo seděl, takže jsme se tam namačkali a jeli. Po cestě vystoupil jeden člověk aasi sedm jich nastoupilo. Pak jsme vystoupili a běželi na nádraží. Tam jsme nastoupili do vlaku a jeli do Staré Boleslavi a tam jsme došli do tělocvičny, kde jsme měli přespávat . Tam jsme se převlíkli do krojů a šli do kostela, kde jsme dělali cestu s pochodněmi- Dokonce přijela lebka svatého Václava. Pak jsme šli zpátky do tělocvičny, kdejsme si zahrály fotbal. Pak jsme šli spát.

3.den

Dnes jsme šli hned zrána hlídat ostatky sv.Václava. A pak na snídani po snídani byla velká mše a my jsme museli udělat cestu z lan, a pak probíhala mše. Potom jsme zas museli

udělat cestu z lan. Potom jsme si šli zabalit a jeli jsme zpět do Prahy. Na oběd jsme se stavili v KFC .Pak jsme jeli metrem domu.

Hříbek

Fotky: http://matejkozakcz.rajce.idnes.cz/Svatovaclavska_vyprava/

Napsat komentář