Tříkrálová sbírka 7. ledna 2009

V tomto týdnu jsme se zúčastnili pomoci s Tříkrálovou sbírkou. Vybírali jsme na program Adopce na dálku, jehož prostřednictvím umožňujeme studovat jedné indické dívce. Podmínky byly tvrdé, chodník kluzký a mráz třeskutý. Velký dík patří všem, kteří se podíleli. Jsou to Jakub, Pirát, Žmolek, Jakub K., Geňa, Bimbo, Honza Tom., Tuňák, Matouš a Ondra Pištorovi, Kuklič.

tom

Komentáře
napsal pirát on 2009-01-07 23:46:02


Přidal jsem ti do seznamu podílejích se Tuňáka, mrznul tam se mnou celejch 2:20hod. Tedy akce to byla náramná, pěkně jsme se vyblbli. Zpívání Tří Králů bylo fajn, ocenili to zejména starší lidi. Jedna paní nějak takhle nám vyjádřila podporu: „Tak že tak pěkně zpíváte, tak vám teda přispěju. Támhle pokladní (pozn. z blízké Billy) nadávála že prý jak dlouho to bude ještě poslouchat, ale to jsou ty mladý, ty tomu nerozuměj.“
Dále jsme měli menší konflikt s místním bezdomovcem prodávající Nový Prostor, ale ten jakmile si (mobilem) ověřil, že opravdu tu sbírku můžeme konat, tak už moc neotravoval, nakonec nám ještě prozradil, že nejlepší je vybírat od 7 do 8 večer. Sám odešel, že takhle prý nic nevydělá a že je zima. Ta tedy byla pořádná, takže do nejlepších hodin jsme nevydrželi. Doma jsem se rozehříval ještě tak hoďku.
Asi 3krát po mně chtěli průkazku, že prý se objevili nějaký podvodníci (to asi bylo v Televizních novinách). Přispěli nám dva moji učitelé (Růžička a Jirsová). Tuňák neustále kritizoval moje průpovídky, pomocí kterých jsem se bavil. A na závěr nejlepší verš oblíbené písně:
„A co ty tam černej vzadu vystrkuješ na nás bradu?“

Napsat komentář