Tématická výprava v režimu Přísně tajné

Výprava Top Secret

Sešli jsme se na Hlavním nádraží. Bylo nás dvanáct (já, Sumec, Hříbek, Candát, Šimon, Jindra, Medvěd, Tarantule, AK, Čmelák, Dominik a Ohnivák). Výpravu vedl Jakub Šlégl.

V našem kupé ve vlaku bylo horko, když jsme začali větrat, nahoře byla zima, dole zůstalo teplo. Ve vlaku jsme se dozvěděli pravidla hry, kterou jsme začali hrát hned po vystoupení z vlaku. Ve hře jsme se stali prchajícími občany z komunistického Československa. Dostali jsme „občanky“ a papíry s úkoly. Potom, co jsme vystoupili z vlaku, si nás rozdělili „průvodci“ na starší a mladší. V těchto skupinách jsme se vydali na cestu k „hranicím“. Asi v deset večer jsme na „československé hranice“ dorazili a museli jsme se proplížit přes „pohraničníky“. Když nás někdo chytil, museli jsme se vrátit, já došel z mladších poslední. Asi půl až hodinu po nás začali chodit ti ze skupiny starších.

V klubovně, kde jsme se ubytovali, na nás vedoucí mluvili anglicky a vzali nám naše „občanky“. Šli jsme spát asi o půl jedné a vstávali kolem půl desáté. Po snídani nám vedoucí řekli, že jsou STB a že hranice byly falešné, že máme smůlu. Tak skončila páteční hra na motiv akce Kameny.

Nevím, jak byl výlet dlouhý, vím jen, že se střídala cesta lesem a cesta přes louku.

Večer jsme hráli hry (Palermo, Světlušky).

Zase jsme šli spát v noci, asi o hodinu dřív než předcházející noc.

Ráno jsme si dali k snídani buchty. Když jsme uklidili klubovnu, vydali jsme se na mši do místního kostela. Po mši jsme šli na vlak. Vlak byl přecpaný, někteří spolucestující nebyli nejvoňavější (spíš naopak). Do Prahy jsme přijeli s půlhodinovým zpožděním.

A kdeže výprava byla???

Hobit

Dodatek Jakuba Šlegla:Více o akci Kameny zde

Výprava byla do vesnice Hylváty u Ústí nad Orlicí.

Fotky od Piráta http://pir.rajce.idnes.cz/Akce_Kameny

Napsat komentář