Táborem prázdniny nekončí aneb nejdelší cesta Jelenů v historii

Táborem na Zlatém potoce není prázdninám konec. Jedna skupina skautů bude v příštím dnech putovat po rumunských horách včetně českého Banátu a historických míst.

Na druhém konci zeměkoule se u japonského města Yamaguchi City  sejde celý skautský svět na 23.světovém jamboree. Skautský svět by nebyl úplný, kdyby v něm chyběli Jeleni, a proto skupina šesti našich skautů vyráží i na tuto akci (můžete se kouknout na podrobnosti na http://jamboree.cz/ ). Jamboree se zúčastní kolem 40 000 skautů z více než 200 států světa. Můžeme se těšit na podzimní vyprávění účastníků o skautování třeba v Keni, v Kostarice nebo v Papuy!  Cesta do Japonska je nejdelší cestou Jelenů (lety jsou se dvěma přestupy v Londýně a Tokiu).

Světová skautská jamboree jsou olympiádou a výstavou EXPO dohromady. Všechny zúčastněné státy mají na jamboree svůj výstavní prostor, tedy jakýsi expo stánek. Čeští skauti prezentují krásnou krajinu České republiky, naše sportovní úspěchy, české vynálezy a samozřejmě také české osobnosti, které zná celý svět. Pražský jamoddíl, kterého jsou Jeleni členy, bude propagovat českého velikána Járu Cimrmana.

Honza

 

Napsat komentář