Střediskovka 24.3.

Na sraze se nás sešlo pouhých 8 ze skautů a výš. Okolo půl deváté jsme dorazili na louku pod Okořem. Jelikož vlčata jakož i ostatní oddíly měly dorazit později, protáhli jsme se mezitím fotbalem (zároveň tréninkem na pátek), čímž jsme ale ohromili jen trhovce, avizovaná zvěř nepřítomna.

Nakonec se nás sešlo asi 42, což je na středisko spíše méně. Nejprve jsme hráli seznamovací hru, při které člověk musel např. najít leváka, nebo někoho kdo má v rodině cizince. Následovala série společných fotek (hledejte asi galerii 315ky ) a frisbee ve dvou skupinách. Podle zvuků ze hry mohu posoudit, že mladší si to užili víc.Cesta na Budeč uběhla jako nic. Na tomto místě se nám jal Chrostík vysvětlit svojí špiónskou multihru, při které bylo třeba rychle běhat při útěku před policisty i promýšlet, jaké šifry se vůbec vyplatí hledat. Některá špiónská jména byla skutečně vypečená a nebylo je jednoduché uhodnout, pokud člověk neměl všechna písmena (Jejdák / Jejdát – kdo ví?). Na hře bylo dobré že i malá vlčata měla velkou šanci se úspěšně ve hře realizovat.

Po hře následovaly víceméně akorát pokřiky oddílů (máme ho nejlepší) a lehce zmatený odchod na vlak. Nejstarší budovu v Čechách (Budeč) jsme viděli ale nestihli navštívit.

Zajímavosti: vedoucí 315 Věšák byl na této výpravě v košili a kravatě, zatímco jeho soukmenovci byli v kroji. Výsledek Chrostíkovy hry byl nějakých 15 – 3, což ve fotbale neuvidíte. Jako obvykle, Krtek hodil hubu/byl zraněn a nemohl se dále účastnit. Nějaké fotky máte ve fotogalerii.

 


Napsat komentář