Skautská voda – Ohře 2016

Já, společně se sedmi skauty jsme autobusem dorazili na zastávku 2km před kempem. Zbytek dojel až na místo s auty naloženými loděmi a stany. Tento pátek jsme po ubytování se ve srubu a navečeření se stihli prolézt zdejší krásné skalní město a zaskákat si na velké nafukovací trampolíně v kempu, kterou bychom museli normálně platit, jenže nám to dovolili zdarma jako kompenzaci za rozbitý záchod a umyvadlo v našem obydlí.
Nadcházející den jsme ráno na nic nečekali, nafoukli lodě a vyrazili po Ohři. Proud teda nic moc. O to jsme si ale víc mohli vyzkoušet své vodácké dovednosti na klidné vodě. Jeli jsme 15km, než jsme dorazili do kempu Hubertus. Pitnou vodu představovala cedule: Studánka 800m ->; nechyběla ani latrína. Ale to nejlepší byly peřeje na slalom vedle kempu, které jsme s radostí sjížděli celý večer a někteří odvážlivci (samozřejmě včetně mě) se po vlnách klouzali v plavkách, helmě a vestě. Otec Václav k nám přijel ještě sloužit mši. V kempu se také utábořili náhodní studenti – steroiďáci. Jako správní skauti jsme jim nabídli místo u ohně a zazpívali jsme si s nimi.
V neděli jsme jeli už jen 10km. I přesto, že Honza řekl: Dnes to víc poteče, jsem měl pocit, že mě protivítr brání se vůbec hnout a pochyboval jsem o směru řeky. Celkově mám ale z výpravy dobrý pocit a těším se na další vodu.
Čmelák.

Fotky:

http://vodakhonza.rajce.idnes.cz/Ohre-6.-8..5.2016/

 

Napsat komentář