Recenze o výpravě do Kralovic

Zajícův článek je konečně tady!

Sešli jsme se v pátek okolo 5 hodiny na nádraží Dejvická ve složení: Krtek, Jenda, HoTo, Zajíc, Jirka Krém, Ohnivák, Orel a Drak. Nasedli jsme na vlak a vyjeli směr Kralovice. Na nádraží v Kralovicích jsme vystoupili, seznámili Draka s mistrem Dubem a šli jsme na faru. Fara byla exkluzivně vybavená, spali jsme na luxusních palandách. Po vybalení batohů následovala krátká partie pokeru následovaná rozlišnými činnostmi: pojídání večeře, fotbal, válení se (v případě Jendy) atd. V 22:30 byla večerka, což rozhodně neznamenalo, že jsme spali. Následovala totiž ilegální hudební produkce, házení rozličných předmětů a jiný rozruch. 

Další ráno nás čekal dychtivě očekávaný 32 kilometrů dlouhý výlet na Krašov. Nejdříve jsme si pro rozchození zašli kilometr opačným směrem. Poté jsme došli do města Plasy, kde jsme navštívili cisterciácký klášter z 11. Století, kterým nás provázeli dva historici, takže se výklad často měnil spíše v hádku. Dále jsme navštívili zdejší cukrárnu, kde jsme snědli oběd. Seděli jsme tedy u cukrárny a po chvíli kolem prošel řetězy ověšený „týpek“ který se stal terčem našeho výsměchu a vulgarismy nám to oplatil. Dojedli jsme, přešli jsme most za městem a náhle vidíme u pole opuštěný Trabant- kabriolet! Následně jsme zkoušeli auto nastartovat, což se nám i přes značné úsilí nepodařilo.Potom jsme vešli do lesa a zahráli si skvělou míčkovku. Poté se až na přechod ztemnělým lesem nic zvláštního nestalo. Po příchodu na faru jsme hráli hru, která spočívala v tom, že jsme honili Jendu a Krtka po městě.

V Neděli jsme vstali, sbalili si věci a odešli na mši, na které zazářil Jenda se svojí trumpetou. Po mši jsme se značným nadšením uklidili faru a odešli na nádraží. Cestou do Prahy nás musela průvodčí kvůli nekázni několikrát napomínat, ale schopní vedoucí uvedli zase všechno na pravou míru.

Poté jsme se rozloučili a odešli plni zážitků z této skvělé výpravy.

                                                          Zajda.

   

Napsat komentář