Orlické hory & Gory Stolowe 26.10. – 30.10

Fotky jsou konečně ve Fotogalerii !!! 

Dne 26.10 jsme měli sraz na Hlavním nádraží asi okolo 6:30. Po pár přestupech jsme dorazili do Rokytnice, odkud jsme po neůspěšném hledání lékárny a úspěšném nalezení Coopu vyšli na pevnost Haničku. Od vrat zavřené Haničky jsme šli na Pěticestí. Boužel 11 kilometrů v nohách, počasí a Geňova nemoc nás přiměly, abychom přespali už před Pěticestím.

Druhý den jsme se rychle vydali na cestu. Na Pěticestí jsme se nasnídali a vyrazili na kopec Tetřevec a z něj na Velkou Deštnou. Po menším výšlapu jsme šli k Masarykově chatě. Na Polomském sedle jsme se utábořili. Večer nás měl najít Krtek, tak jsme udělali spoustu značek a cedulek. Večer jsme přemýšleli, jestli ty cedule najde Krtek nebo hajný, na konec nás našel Krtek.

Příští den ráno jsme se nasnídali a vyšli na Vrchmezí, kousek pod Vrchmezím jsme našli ceduli která nás překvapila svou jistotou, že tu neprojde ten, který nemá. Dále jsme pokračovali podél hranic po červené až do městečka Duszniki Zdroj, kde jsme zahnali hlad ve velmi drahé a luxusní restauraci, kde nám pomohl strýček google při objednávání polévky. Dále jsme se vydali do Národního parku Gór Stolowých. Tento večer jsme to zakempili v národním parku u potoka Bobróvka. Tam hledaje normálně barevnou vodu, jsme se docela prošli. Voda vypadala jako voda po umytí bot, ale poridge z ní byl dobrý.

Ráno jsme se nasnídali, a šli po červené až k boudě v Batotrówek, kde se Krtek s Vaškem vykoupali v potoce. Odtamtud jsme šli k rozcestí s červenou, kde jsme potkali takovou pochybnou školku. Dále jsme pokračovali po žluté. Když jsme si užívali svačiny, tak si Geňa uvědomil, že jsme minuli po cestě kešku. Tak jsme já s Geňou a Honzou vyběhli na zpět a tím i porušili naše pravidlo, že se nebudem vracet. Nemalou oklikou jsme se doplahočili až ke keši, kterou našel, jen co přišel, Honza. Po zapsání jsme se vydali dohánět ostatní. Po dohnání ostatních jsme se vydali po červené až k vesnici Karlow. Tam jsme si odpočinuli po velkém držkopádu. Pak jsme se rozhodli, že další cíl bude Machov. Z Machova jsme šli zkratkou do údolí, kde jsme přenocovali. Náš mokrý stan nás donutil spát bez tropika.

Ráno jsme byli překvapeni, že je vše suché. Po snídani jsme vyrazili do Hronova. A odtamtud jsme jeli vlakem do Prahy.

Byla to skvělá výprava, moc chci poděkovat organizátorům.

http://www.mystora.com/share/venator/share/ogs/Orlick%C3%A9%20hory%20a%20Gory%20Stolowe/

Napsat komentář