Tábor 2008

Vlčata:

Co říci k táboru?

Letošní počasí bylo perfektní zejména první týden. V druhé polovině tábora se sice trochu zhoršilo, ale i tak nelze říci, že by bylo nějak výrazně špatné.

Co se týká zranění a nemocí, také zde jsme zůstali na „normálu“. Vyskytlo několik viróz, zranění při Tauru a několik případů tzv. „Lesní malárie“, což je „nemoc“, která sužuje pacienty zejména dopoledne – v době práce, odpoledne však ustupuje a nemocný se již plně zapojuje do všech her. (tato nemoc je u některých lidí periodická..)

Etapovka vlčat byla inspirována objevením Ameriky, skautům bylo předčítáno z Cortésovy knihy o dobývání Mexika.

Tauro – fotbal a další hry probáhaly jako obvykle, letos se hodně zpívalo v hangáru a hrál volejbal, ale trochu chyběl petanque a vzduchovka.

Fotografie z celého tábora zveřejníme nejpozději v průběhu září. Pravděpodobně budeme umísťovat odkazy na jednotlivé galerie – na táboře fotilo více lidí a každý si ty svoje fotky zřejmě nahraje někam jinam.

Při závěrečném ohni došlo kromě slibů nováčků také k významné chvíli pro náš oddíl, kdy Ondra K. (K.O.) předal vedení skautů dosavadnímu rádci červené družiny – Tomášovi V.

Chceme poděkovat všem, kteří se o tábor zasloužili, věnovali čas jeho přípravě, věnovali čas na zajištění potřebných věcí, obětovali část svého volna přímo na táboře i všem, kteří třeba „jenom“ pomohli odnosit věci zpátky na půdu do Vojtěšky v době, kdy se každý už nejraději viděl doma ve vaně…

V září rozjíždíme další činnost!

Skauti:

Tři týdny společného soužití jsou za námi, tábor skončil. Zkusme si krátce vzpomenout, co se za tu dobu všechno stalo. Byly čtyři týmy na Tauro a hrálo se skoro každý den. Celý tábor jsme trénovali volejbal, který po čase začal opravdu vypadat jako volejbal, jak potvrdilo pár exhibičních zápasů. Také se odehrál jeden exhibiční zápas ve frisbí. K velké škodě se nedohrál šachový turnaj organizovaný Námořníkem. Ke smutku jedněch a radosti druhých letos nebyli výsadkáři. Skoro každý den se konala některá z her do etapovky. Šli, letos jsme opravdu šli, na puťák. Za teplých dnů jsme po sobě lili vodu a po večerech hráli společně hry nebo zpívali a pogovali v hangárech. V noci se hrála vlajková se sousedními Pegasi, ve které jsme jako obvykle zvítězili. A ve fotbalovém zápase jsme je rozdrtili úplně. Na půjčení bylo spousta karetních her od Bangu k Citadele. Hrál se mariáš i pokr. Celkově to byl podle mě klidný herní tábor.

Tábor skončil a my se rozjeli každý svým podle své chuti strávit zbytek prázdnin. Je k neuvěření, jak rychle ty tři týdny uběhly. Tři týdny, které si vyžádaly hodiny příprav z řad vedoucích. Tímto bych jim chtěl všem poděkovat za všechno, co pro nás udělali. Je to spousta práce, které si nikdo nevšimne, ale bez které by se tábor neuskutečnil. Od zaslání žádostí jednotlivým obecním úřadům přes nákup jídla na táboře, vymyšlení a realizaci etapovky až po vedení táborového účetnictví. Na konci letošního tábora jsem se stal vůdcem oddílu, a proto bude organizace příštích táborů zčásti na mě. Naviděnou po prázdninách.:)

http://picasaweb.google.cz/hornofj/TBorJelen2008


Napsat komentář