Kterak jsme jeli do Příchovic a vykoupili pekárnu ve Vysokém

Výprava do zasněžených Příchovic proběhla zdárně, více níže.

Na výpravu do Příchovic jsme vyrazili trochu roztříštěně, protože Krtek tam už byl, Kuře s Michaelem Studničkou dorazili po vlastní ose a hlavní skupina Štěpán, HoTy, HoTo a Zajíc jela vlakem.
Značně oslabená sestava rýmičkami nakonec večer do Tanvaldu dorazila a po výstupu kopce v plné polní dorazila na příchovickou faru.
Po troše přemlouvání jsme v sobotu v 5 lidech bez Kuřete a Michala vyrazili na běžkařský výlet. Počasí nám přálo, teplota akorát, svítilo sluníčko, sníh paráda. V úvodní části se ujal slova Zajíc se svými spektakulárními pády, které doprovázely jeho seznamku s běžkama. Vítězem dne v kategorii Slož se k zemi se ale stal překvapivě HoTy, který přehlédl hup mezi loukami a vydal se  zkoumat sněhové krystalky s opravdovou pečlivostí.  V těsném závěsu za ním byl HoTo, který na tom samém skoku poslal běžku na výlet, zatímco čechral sněhovou peřinu HoTymu. Dorazit do 10 km vzdáleného cíle, kterou byla cukrárna ve Vysokém na Jizerou, se nád podařilo krátce po poledni, ale místní burani měli otevřeno od 8 do 11 hodin, tak jsme jim alespoň vykoupili pekárnu a zaveleli na cestu zpět. Následovalo několik příjemných sjezdů, skoro bez pádů, prohlédli jsme si i monstrózní kola na sníh. Paráda. Těsně před cílem proběhla menší debata, po které byly Příchovice zas o kousek dál, ale ten sjezd stál za to a celkový výlet přes 25 km se zapíše do našich vzpomínek. Večerní hry z Partičky byly zábavné, zvláště Kuře s Michaelem váleli.
V neděli pak jen následovala mše, chvíle obíhačky a cesta domů.
 Krtek

Napsat komentář