Expedice Hron

Skautská voda 27.4 – 1.5.Hron

Odjezd odstartoval nezvyklou, páteční, desátou hodinou večerním odjezdem nočního autobusu, z autobusového nádraží Florenc. Po zvláštním hlášení autobusových stanic od pana řidiče a zkoušení podvozku na dálničních, betonových panelech jsme zdárně dorazili do Banské Bystricy. Sice trochu rozlámaní,ale i tak jsme přesedli na vlak, který nás dovezl do vesnice Nemecká, kde nám byly půjčeny lodě a vybavení.

 


Lodě byly rychle spuštěny na vodu,a už se jelo.Užívali jsme si první příjemné chvíle na lodi. Bohužel nám je brzy pokazily všudypřítomné odpadky. Na cestě bylo docela hodně mostů, a než jsme se nadáli, byli jsme zpět v Banské Bystricy. Kusek za ní bylo tábořiště. Byla provedena asi dvouhodinová prohlídka místní přírody. Následoval přespolní běh až do tábora. Dali jsme si parádní maso, pohovořili s panem správcem a mírně zmoženi zalehli.

Ráno hned do Tesca a do kostela. Mše byla vedena dosti nevšedním způsobem, kdy téměř po celou dobu byli zapojeny místní děti. Jak úsměvné..

Před námi byla prohlídka (již opět na lodích) kostela ,který byl údajně postaven bez jediného hřebíku (diskutabilní) a dovnitř se vešlo neuvěřitelných a ultimátních 1100 občanů.Na tento den bylo méně kilometrů, takže jsme se utábořili v tábořišti Rubča.(v okolí se také nacházela Dubča) A také byla navštívena místní cukrárna. Na místním fotbalovém hřišti jsme si zahráli super fotbal a na závěr se osprchovali..

 Další den (pondělí) jsme se nacházeli opět na vodě.Větší porce kilometrů nás přiměla zabrat. Následoval dlouhý přenos lodí a menší jez,který si pár odvážlivců sjelo.Poté třista metrové převýšení na hrad, za hradbou byl parádní chládek a výhled. Poobědvali jsme a vypravili se dolů. Neplánovaná vyhlídková chůze naproti romské osadě. Avizované odpadky přítomny. Trochu pádlovaní a už byl cíl. Čekal na nás pán, který nám odvezl lodě. A my jsme se vydali vytvořit tábořiště. Kousek od dálnice a po návštěvě Tesca, restaurace a pár místních, kvůli pitné vodě, se nám spalo dobře.

Další den už jen Tesco a autobus Student Agency. Shédli pár filmů a vítáme v Praze.

Super voda, moc jsme si jí užili. Dík organizátorům za uskutečnění akce.

                                                                                                                                Mazánek

Napsat komentář